KELIŲ TIESIMAS

Mūsų įmonėje kelių tiesimas bei projektavimas įgyvendinamas įvairios paskirties keliuose, gatvėse, atliekame net remonto, priežiūros darbus. Kaip ir kelių tiesimas, rekonstrukcijos (įtrūkimai, duobių šalinimas) taip pat reikalauja patikimos įrangos, kokybiškų medžiagų, todėl suremontuoti keliai dar ilgai puikiai atlieka savo funkciją. Siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų keliuose įrengiamos iškiliosios pėsčiųjų perėjos.

Dirbame su nauja, pažangia asfaltbetonio danga bei jos pritaikymo galimybėmis. Ši danga skirta keliams, kur pravažiuoja didelis, intensyvus srautas transporto priemonių.

Kas sudaro asfaltbetonio dangą? Tai – smėlis, skalda, bitumas ir kiti priedai, kurie užtikrina medžiagos tvirtumą ir plastiškumą. Ši danga labai tvirta, stabili, atspari temperatūros pokyčiams, pasižymi geru sukibimu su transporto priemonių padangomis, todėl kelių tiesimas yra greitas ir kokybiškas. Svarbu, jog dangoje būtų tinkamai parinktas santykinis šių medžiagų kiekis, ypač bitumo, dėl ko kelio danga nebūtų per daug kieta, trūkinėjanti ar priešingai – labai minkšta.

Įrengiame ir kitų pasirinktų medžiagų: betono, klinkerio, granito grindinius.

Be tiesiamų kelių, mūsų įmonės komanda taip pat atlieka šiuos darbus:

  • dviračių takų įrengimas;
  • sporto aikštynų įrengimas;
  • automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas;
  • grunto kasimas, tankinimas, krovimas ir išvežimas.

Kelių tiesimo eiga

Kadangi kelią sudaro ne tik pati važiuojamoji dalis, bet ir kelkraštis, pėsčiųjų ar dviračių takai, todėl kelių tiesimas neapsiriboja vien darbu su keliu, į darbų projektą įtraukiami:

  • apsauginių griovių, bordiūrų, šaligatvių, kelio nuovažų įrengimo planai;
  • grunto, gruntinio vandens lygio ištyrimas;
  • trukdančių kliūčių (medžių, krūmų ir pan.) pašalinimas.

Jei reikia, atliekamas gruntinio vandens nuvedimas į netoliese esančius vandens telkinius ar griovius. Po to specialiai paruošiamas kelio pagrindas. Esant poreikiui, gali būti įrengiami netgi laikini keliai, kurie kartais reikalingi tiek nuolatinių kelių, gatvių tiesimui, tiek tam tikrų objektų, pastatų projektų įgyvendinimui.