Tel./faksas (8 5) 265 0723 info@keldarista.lt

NUOTEKOS

Nuotekos

Susiduriantys su nuosavų namų ar įvairių paskirčių pastatų statyba puikiai žino inžinerinių tinklų sąvoką ir jų reikšmę žmonių gyvenimo patogumui. Ši sąvoka apima šildymo, elektros, vandentiekio, nuotekų, kelių infrastruktūros, dujų tinklų įrengimo, montavimo ir pajungimo darbus. Kiekviena iš išvardintų sistemų, tinkamai veikdama, palengvina mūsų buitį, kasdienius namų ruošos darbus, užtikrina patogias sąlygas įsikūrusioms įmonėms, jų klientams.

Inžinerinių tinklų svarbą įrodo tai, jog sugedus bent vienai sistemai jaučiame nepatogumų, įprasta rutina sutrikdoma iki kol atliekamas remontas. Puiku, jei tai atliekama greitai, per kelias valandas, tačiau niekas neapsaugotas ir nuo rimtesnių gedimų, kurių remontas gali užtrukti keletą dienų. Dėl to svarbu pasirūpinti, jog jau pradedant montavimo darbus viskas būtų vykdoma kokybiškai, darbą atliktų išmanantys profesionalai, be jokių nukrypimų nuo parengto plano. Tiesa, vykdant darbus šis gali būti koreguojamas dėl pasikeitusių aplinkybių, tačiau tik su rangovo patvirtinimu, kuris įvertina pakeitimo svarbą, galimybes, riziką. Taip pat ir įrengiant nuotekų sistemas: kad nuotekos nesudarytų papildomų rūpesčių, būtina pasirūpinti gerai įrengta nuotekų tinklų sistema.

Nuotekų tinklų sistema

Jau mūsų protėviai buvo įsirengę savo nuotekų sistemas, kurios, be abejo, buvo primityvios: tiesiog iškasama duobė, o prireikus, kasama nauja. Bėgant laikui viskas ištobulėjo iki modernių sistemų, daug patogesnių žmogui. Tačiau, kad naujos sistemos veiktų tinkamai, prieš jas įsirengiant savininkai turėtų gerai apgalvoti tam tikrus žingsnius.

  • Pirmiausia svarbu apsispręsti, kam patikėti šiuos darbus. Gal rekomenduotas meistras ir leis sutaupyti pinigų tam kartui, tačiau niekada nebūsite užtikrintas, ar darbai atlikti išties profesionaliai, o sutrikus normaliai sistemos veiklai, garantiją galima pamiršti, nes jos tiesiog nėra. Dažnai net draugams patarus galima susidurti su neatsakingu asmeniu, kuris negarantuoja darbų kokybės, o jo atliktų darbų nėra galimybės niekur pažiūrėti. Kalbant apie įmonę yra visai kitaip. Darbai čia atliekami bent kelių profesionalių meistrų, kurie specialia technika gali įvertinti sklypo gruntą, parinkdami geriausią nuotekų tinklų projektą. Samdant įmonę yra galimybė pamatyti seniau atliktų darbų nuotraukas, brėžinius, išgirsti buvusių klientų atsiliepimus. Šiuo atveju visada suteikiamas tam tikras garantijos laikotarpis, kurio metu suteikiama greita ir profesionali pagalba.

  • Paruošiamieji darbai. Sudarant inžinerinių tinklų planą reikia atsižvelgti į grunto tyrimų rezultatus, esamų inžinerinių tinklų (jei jie yra) išdėstymą, tuomet specialistai įvertinę galimybes parengia geriausią sprendimą. Jei sklype kol kas nėra visų ar kelių inžinerinių sistemų, meistrai patars jas įrengti kartu. Taip sutaupoma daug laiko, be to, nereikia kitą kartą vėl atlikti kasimo, griovimo darbų. Montuojant viską kartu inžinieriai pritaiko geriausius sprendimus.

  • Reikalinga technika. Dirbant su vienu meistru yra tikimybė, jog jis neturės visos reikalingos technikos, todėl reikės apgalvoti šį klausimą. Tiesa, yra daug įmonių, kurios nuomoja statybų techniką, tačiau patiems tenka pasirūpinti jų pasiėmimu ir pristatytu atgal, be to, tikėtina, kad atliekant kai kuriuos darbus, meistrui reikės papildomos pagalbos, t.y. Jūsų laiko. Įmonės, kurios specializuojasi inžinerinių tinklų įrengimo srityje, yra apsirūpinusios būtina ir papildoma technika, leidžiančia įgyvendinti net ir sudėtingus įvedimo sprendimus. Jiems dirbant savininkų pagalba nėra reikalinga.

Dirbant su savo darbą išmanančia komanda tereikės pasakyti savo pageidavimus, pavyzdžiui, kur planuojate ir norite įrengti tualetą, vonios ir virtuvės patalpas, kurioje pusėje bus santechnika, vamzdžiai. Atsižvelgiant į tai inžinieriai sudarys reikalingus planus. Taip pat iš anksto pravartu nuspręsti, kur nuotekos bus nukreipiamos: biologinį valymo įrenginį ar kanalizacijos talpą. Biologiniai valymo įrenginiai vis labiau populiarėja, kadangi tausoja gamtą, čia išvalytą vandenį galima panaudoti vejos laistymui, automobilio ar kiemo plovimui.