Tel./faksas (8 5) 265 0723 info@keldarista.lt

SNIEGO VALYMAS

Viena aktualiausių temų mūsų žiemomis – sniego valymas. Nors žiema mus ypač žavi iškrentančiu sniegu, kuris labiausiai džiugina mūsų mažųjų širdeles, tuo laikotarpiu jaučiama šventinė atmosfera, tačiau neretai pakilią suaugusiųjų nuotaiką gali sugadinti stipriai užsnigtas ar nepravažiuojamas kelias, kas sukelia daug įvairiausių problemų važiuojant į darbą ar planuojant kelionę, atostogas, kur vykstame automobiliu.

Dažniau su šia problema individualiai susiduria atokiau nuo pagrindinių miesto gatvių gyvenančios šeimos, kur savivaldybės dažniausiai skundžiasi pinigų trūkumu, todėl sniego valymas ar panašūs darbai organizuojami rečiau, patys žmonės turi rasti sprendimus, kaip tvarkytis su šia problema. Tuo tarpu didžioji dalis miestų gyventojų keliasi jau vėliau, kai atsakingos įmonės būna atlikusios savo darbą, todėl problema nėra tokia opi. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog miestuose per mažai sniego, kuris trukdo išvažiuoti iš apsnigtų kiemų, užverstų kelkraščių. Dėl to sniego valymo darbai aktualūs tiek miestuose, tiek už miesto gyvenantiems asmenims. Sniego valymas ar panašūs darbai dažniausiai vyksta nakties metu tam, kad netrikdytų eismo.

Dažniausiai sniego valymas vykdomas nuo kelių, gatvių, šaligatvių, sodo keliukų, iš aikštelių. Ypač svarbu tinkamai nuvalyti magistralinės reikšmės kelius, tačiau būtina pasirūpinti ir tarpmiestiniais keliais, kuriais pravažiuoja mažesnis, tačiau gana nemenkas srautas automobilių. Būtina pasirūpinti sniego nukasimu bei pašalinimu iš sankryžų, pėsčiųjų perėjų, kur didesnė nelaimingų atsitikimų tikimybė. Esant suslėgtam sniegui, tokiose vietose gali būti labai slidu, dėl ko tampa sunku ar net neįmanoma suvaldyti automobilio, o sniego valymas yra išeitis, apsauganti eismo keleivių gyvybes. Sniego valymas, pakrovimas bei išvežimas yra viena pagrindinių sferų, kuria mūsų įmonė užsiima ne vienerius metus, todėl žiemai būname pasiruošę jau iš anksto, ir net jei sniegas iškrito netikėtai, esame pasirengę padėti spręsti atsiradusias problemas.

Sniego valymas gali būti bei dažniausiai yra atliekamas specialiomis sniego kasimui pritaikytomis mašinomis ir vadinamais „Bobcat“ ekskavatoriais, kurie vasarą įprastai naudojami įvairiems sodo bei kiemo darbams, pavyzdžiui, reljefo koregavimui, žemės lyginimui, vejos įrengimui, įvairių medžiagų pervežimui. Žiemą dirbti su jais taip pat patogu, kadangi yra pakankamai manevringi, galima išvengti kliūčių. Jei valomoje teritorijoje yra paviršių, kuriuos valydami turėtume būti atidūs, apie tai pravartu pranešti prieš mums pradedant vykdyti sniego kasimo darbus. Taip apsisaugojama nuo galimų valomų paviršių pažeidimų. Be abejo, turime visą įrangą, skirtą sniego pakrovimui ir išvežimui. Sniego perteklių iš kiemo gali ir dažnai valo patys žmonės su semtuvais, tačiau valymas užtrunka išties ilgai, jei plotas yra labai didelis. Tuomet fiziškai tai padaryti vienam asmeniui yra pernelyg sunku, tam veikia mūsų įmonė, kuri visada suskubs į pagalbą. Nenorintys gaišti savo laisvo laiko – pasikliaukite sniego valymo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, kurios tą patį darbą su pritaikyta technika atlieka keliskart greičiau.

Esant per dideliam sniego kiekiui, po nukasimo darbų, perteklius turi būti išvežamas į numatytas, leistinas vietas, kurios yra toliau nuo miesto. Kartais taupant lėšas gatvės ir keliai nuvalomi sniegą sustumiant tiesiog link kelkraščio, šaligatvio, prie kurio stovi automobiliai. Tai smarkiai apsunkina vairuotojų galimybę pajudėti iš esamos vietos, ypač, jei sustumiamas didelis kiekis sniego. Kartais nenusivalius tokio kelio išvažiavimui, pervažiuoti sniego krūvą vargu, ar pavyks, kadangi labai tikėtina, jog užklimps ratai. Tokiu atveju tikėtina pavėluoti į darbą, svarbų susitikimą, kas sukelia daug nepatogumų tiek pačiam skubančiam, tiek tam, kuris laukia. Mūsų įmonė suinteresuota klientų patogumu, todėl darbuotojai pasirūpina, jog sniego valymas vyktų protingai – nuvalytas sniegas neatsiduria kelio pakraščiuose ar nepaliekamas suverstas kieme – visą sniegą nuo kelio, gatvių, šaligatvių ar iš kiemo pakrauname reikiamomis mašinomis ir pašaliname.
Taip pat nereikėtų pamiršti ir tai, jog sniego valymas nuo stogo dar vienas svarbus darbas, nes dažnai susikaupia ir jo perteklius. Esant dideliam kritulių kiekiui, nevalant stogo dangos, čia susidaro vis storesnis sluoksnis sniego, kurio svoris vis labiau slegia namo konstrukcijas. Kartais uždelsus valymo darbus, stogas gali ir neatlaikyti, kokių pavyzdžių pasitaiko ne taip jau retai.