Tel./faksas (8 5) 265 0723 info@keldarista.lt

TRINKELIŲ KLOJIMAS

Įrengiant kiemą ar tvarkant miesto aplinką ir įrengiant keliukus svarbūs keli aspektai: grunto išlyginimas, papildymas ar suslėgimas, apželdinimas, apšvietimas, trinkelių klojimas, augalų ekspozicijos parinkimas. Tai darbai, reikalaujantys žinių, patirties ir specialios technikos. Jei su tuo susiduriama pirmą kartą, o ateityje neplanuojama tuo užsiimti, pravartu kreiptis į tuo užsiimančias įmones, kadangi sutaupoma daug laiko, jėgų ir savo ramybės. Įmonių darbuotojai turintys patirties dirba organizuotai su savo technika, todėl darbas vyksta sklandžiai ir daug greičiau.
Samdant įmonę, darbuotojai suteikia vertingų patarimų apie statybines medžiagas, kurias geriausia rinktis esant tam tikram gruntui sklype, kaip vertėtų įrengti takų, šaligatvių, aikščių grindinius pagal visą kraštovaizdį, kiemo ar miesto išplanavimą. Nereikia manyti, jog samdyti specialistus kainuoja ženkliai brangiau nei darbus atliekant patiems. Pirmiausia, samdant įmonę į kainą įeina visa naudojama įranga ir technika, kurią atliekant darbus patiems reikėtų įsigyti ar geriausiu atveju nuomotis, antra, neretai įmonės bendradarbiauja su medžiagų tiekėjais, todėl kokybiškų gaminių galima įsigyti už mažesnę kainą, kas per visą eksploatacijos laikotarpį tikrai atsiperka. Nereikėtų pamiršti ir laiko, kurį sugaištumėte patys visa tai atliekant. Be to, patiems tvarkant kiemą, grindinį galima padaryti tokių klaidų, dėl kurių teks atlikti nemenką remontą ar daug ką perdaryti iš naujo.
Namo eksterjero kūrimas ne ką mažiau svarbus nei vidaus įrengimas. Be abejo, dažnai norint greičiau įsikelti į naują būstą pirmiausia rūpinamasi interjero apdaila, baldų, buitinės technikos įsigijimu, lauko apdailą paliekant vėlesniam metui. Tačiau pasitaupius ar sulaukus geresnių oro sąlygų norisi greičiau sutvarkyti ir visą kiemo vaizdą. Pasirinktas kiemo įrengimo stilius stipriai prisideda prie bendros namo aplinkos. Jei kiemas netvarkingas, nereikia norėti, kad namas atsiskleistų visu grožiu, jo subtilumas matysis tik sutvarkius ir lauko aplinką, grindinį. Įrengiant kiemą svarbu ne tik apželdinimas, tvoros montavimas, bet ir takelių, vaikų žaidimo aikštelių, daržo, šiltnamio lokacija, tinkamas apšvietimas. Pavyzdžiui, jei turite ar planuojate susilaukti vaikų, apgalvokite žaidimų aikštelės vietą. Kartais kažkurioje kiemo pusėje susidaro skersvėjai, kurių galima išvengti apsitvėrus aukštesne, uždaresne tvora ar pasodinus medžių.
Įrengiant takelį svarbu atsižvelgti į tai, kur dažniausiai vaikštote kieme, tikriausiai tai bus keliukas iki tam tikrų statinių, pavyzdžiui, šiltnamio, pavėsinės, vaikų žaidimo aikštelės, lauke įrengto židinio, baseino. Nereikėtų vengti vingiuotų takų, kadangi būtent taip galima išvengti situacijos, kai įrengiant tiesius, stačiakampius takelius, trumpinant kelią yra nukertami kampai, kur vėliau vaikštoma ant žolytės. Tokiu atveju po kelerių metų norėsis iš naujo kloti plyteles. Specialistai gali padėti įgyvendinti ilgai plėtotą Jūsų idėją, įvertinę kiemo plotą, kraštovaizdžio ypatumus. Pagal galimybes sukuriami individualūs sprendimai. Dažniausiai trinkelių takas ribojasi su šalia augančia žolyte ar įrengtu gėlių darželiu, tad pravartu įrengti bent nedidelius paaukštinimus, kurie neleis kristi žemėms ar žolei ant takelio.
Trinkelių klojimas patikėtas specialistams leidžia išvengti nelygumų, nukrypimų ir po kelerių metų, kadangi neprofesionaliai supiltas, suslėgtas ir išlygintas takelis vėliau tam tikrose vietose gali įdubti ir pan. Meistrai, išmanantys šį darbą naudoja įrangą, techniką, kuri padeda viso to išvengti, tad takeliai daugelį metų išlaiko pirminę išvaizdą. Trinkelių takas gali būti pasirinktos formos: tiesus ar šiek tiek vingiuotas, norimos spalvos, kuri priklauso nuo trinkelių rūšies ir pasirinkimo variantų. Takas gali susilieti su bendru vaizdu, pasirenkant siaurą takelio formą, subtilų, paprastą trinkelių išdėstymą, arba būti išskirtine detale, jei pasirenkamas įdomus trinkelių klojimo raštas, ryškesnės spalvos.