Tel./faksas (8 5) 265 0723 info@keldarista.lt

VANDENTIEKIS

Vandentiekis

Kasdien namuose sunaudojame daugiau negu 100 litrų vandens: didžioji dalis skirta buitinėms reikmėms, tačiau apie 10 litrų išgeriame ir vartojame maisto ruošimui. Vanduo reguliuoja, palaiko ir skatina organizmo atsinaujinimo procesus, Jei esame suinteresuoti, kokią įtaką mūsų organizmui daro vandens kokybė, tuomet svarbu pasirūpinti vandentiekiu, kuriuo jis tiekiamas. Kokybiškai įrengta lauko vandentiekio sistema leis gyventi patogiai ir ekonomiškai, pamiršti rudą ar nekokį skonį įgavusį vandenį ir silpną, vos tekančią vandens srovę.

Kasdien namuose sunaudojame daugiau negu 100 litrų vandens: didžioji dalis skirta buitinėms reikmėms, tačiau net 10 litrų išgeriame, vartojame maisto ruošimui. Vanduo reguliuoja, palaiko bei skatina organizmo atsinaujinimo procesus. Jei esame suinteresuoti, kokią įtaką mūsų organizmui daro vandens kokybė, tuomet svarbu pasirūpinti vandentiekiu, kuriuo jis tiekiamas. Kokybiškai įrengtas vandentiekis leis gyventi patogiai, ekonomiškai, pamiršti rudą, nekokį skonį įgavusį vandenį bei silpną, vos tekančią vandens srovę.

Vandentiekio tinklų sistema

Lauko vandentiekis, jo įrengimas, atvedimas iki pastatų aktualus gyvenantiems toliau nuo centrinių vandentiekio sistemų, besinaudojantiems senu vamzdynu, siekiant jį pakeisti nauju. Dažnai pasenusia vandens tiekimo sistema atitekantis vanduo gali būti rudos spalvos, jame randama kenksmingų priemaišų. Be abejo, dažniausiai geriamojo vandens kokybė nukenčia nuo į dirvožemį patenkančių nitratų, fluoridų ir pan., tačiau tiriant jo kokybę gali paaiškėti, jog vandenvietėje geriamasis vanduo atitinka keliamus reikalavimus, o žalingų medžiagų prisisotina tik atitekant vamzdžiais. Kartais žmonės tokiu atveju įsirengia vandens filtrus, tačiau šie išvalo tiek kenksmingas, tiek organizmui naudingas medžiagas, tad vanduo nebetenka savo geriausių, vertingų savybių. Dėl to kokybiškas vandentiekis tampa svarbiausiu aspektu, siekiant kasdien vartoti tik aukštos kokybės vandenį.

Lauko vandentiekis sudarytas iš vandenvietės, rezervuarų, vamzdynų. Vanduo dažniausiai gręžiniais imamas iš požeminių sluoksnių, tačiau taip pat gali būti tiekiamas iš į paviršių ištekančių šaltinių, ežerų, upių. Prieš pasiekdamas vartotojus toks vanduo kelis kartus gerai išvalomas, apdorojamas, sterilizuojamas. Tuomet patenka į rezervuarus ir vamzdžiais paskirstomas vartotojams. Mūsų įmonės specializacija – vandentiekis, pritaikytas tam tikros grupės gyventojų poreikiams, todėl kvalifikuoti darbuotojai planuoja, įrengia magistralinius, kvartalinius ar vietinės reikšmės vandentiekius, iš anksto suplanuojant jų nutiesimą iki kiekvieno pastato. Vandentiekis gali būti įrengtas tiek individualiuose namuose, tiek visuomeninės bei pramoninės paskirties sklypuose, pastatuose, taikant standartinius ar inovatyvius sprendimus. Įrengiant magistralinį lauko vandentiekį atsižvelgiama į nutiestus kelius, tiltus, įvertinamas vamzdžių nutiesimas po jais. Sistemą montuojame tik apskaičiavę ar vamzdžiai pajėgūs atlaikyti patiriamą spaudimą. Visi darbai vykdomi pagal keliamus saugos reikalavimus, dirba patirties sukaupę įmonės darbuotojai, todėl užtikriname, jog namus pasieks švarus, kokybiškas vanduo, kadangi per sistemą priemaišos negalės į jį patekti. Galime atlikti vandentiekio įrengimo, demontavimo bei tolimesnius remonto darbus.

Vandentiekio įrengimui naudojami plieniniai, variniai, plastikiniai ar metalopolimeriniai (metalo ir plastiko derinio) vamzdžiai bei patikimos izoliuotos jungtys, galinčios atlaikyti didelį vandens slėgį. Labai svarbu, jog vamzdžiai būtų tinkamai pritaikyti naudojimui su vandeniu, kitu atveju geriamasis vanduo greitai pradės skleisti specifinį kvapą, bus juntamas nemalonus jo skonis. Naujas lauko vandentiekis, jo vamzdžiai yra specialiai apsaugomi nuo korozijos, gali būti papildomai apšiltinti, yra ilgaamžiai.

Vandentiekis bei kiti inžineriniai tinklai, jų planavimas, įvedimas – mūsų specializacijos sritys, todėl visus darbus atliekame nuo tikslaus plano parengimo iki pačių smulkiausių montavimo užduočių įgyvendinimo. Todėl klientui netenka papildomai rūpintis kitų specializuotų darbuotojų paieška, galvoti apie reikalingus įrankius, techniką, jų nuomos klausimus. Iš pradžių atsižvelgiant į sklypo išdėstymą, esamą dirvožemį, namo, kitų statinių projektus, parengiamas lauko vandentiekio įrengimo planas, numatomi darbai, reikalingos medžiagos, jų kiekis. Vandentiekis gali būti įrengiamas tuo pačiu metu kaip ir kiti inžineriniai tinklai (šilumos, nuotekų, elektros tinklai, dujotiekis), tačiau svarbu žinoti nustatytas montavimo taisykles, jog vėliau netektų sistemų dėl blogų eksploatacijos sąlygų montuoti iš naujo. Taip pat kartu galima sumontuoti lietaus nuvedimo, drenažo sistemas.

Rūpinkitės savo sveikata – naudokite tik kokybišką vandenį! Naujai įrengtas ar atnaujintas vandentiekis suteiks galimybę gerti, maisto ruošimui naudoti geros kokybės vandenį, užtikrinti jo tekėjimą stipria srove, kuri dėl senų vamzdžių nepratekamumo galėjo būti sumažėjusi.