ASFALTAVIMO DARBAI

Asfaltavimo darbai

Kadangi automobilių srautai keliuose nuolat didėja, kelių infrastruktūra savo aktualumo nepraranda. Mūsų įmonė teikia specializuotus kelių tiesimo ir asfaltavimo darbus, taip prisidėdama prie spartaus kelių infrastruktūros plėtojimo.

Ką vertėtų žinoti prieš asfaltuojant?

Darbo priemonės. Asfaltbetonis pasitelkiamas ne tik kelių, bet ir įvairių aikštelių klojimui bei lėktuvų pakilimo takams įrengti, rečiau – tam tikrų pastatų, dažniausiai pramoninių, grindims iškloti. Asfaltavimo darbams būtina speciali įranga ir technika.

Oro sąlygos. Patartina pasirinkti ne lietingą, mažo drėgnumo laikotarpį, oro temperatūra turėtų būti didesnė nei 5°C.

Stingimo laikotarpis. Patiestas asfaltas stingsta tris dienas, todėl tuo metu jis nėra tinkamas naudojimui. Tai gali kelti žmonėms nepatogumus, todėl prieš darbus apgalvokite ir įspėkite aplinkinius gyventojus.

Dėl naujų kelių tiesimo, aikštelių įrengimo tam tikrame plote, būtina gauti reikalingus dokumentus, žinoti keliams keliamus reikalavimus. Dėl to pravartu pasikonsultuoti su specialistu, išmanančiu šią darbų sritį.

Darbo eiga

 • Darbai pradedami nuo žemės paviršiaus ploto, kur bus tiesiamas asfaltas, sutvarkymo: išvežami medžiai, krūmai, didieji akmenys.
 • Tinkamai paruošiamas gruntas: atliekami jo stumdymo, sulyginimo darbai. Jis sutankinamas volais.
 • Pradedamas kelio ar aikštelės pagrindo klojimas monolitiniu ar išliejamuoju betonu, arba skalda. Nuo pagrindo priklauso asfalto dangos ilgaamžiškumas. Asfalto eksploatavimo ypatumai ir tarnavimo laikas tiesiogiai įtakojami tos dangos, ant kurios asfaltas tiesiamas.
  • Jei tiesiama ant monolitinio betono, galima tikėtis asfalto įtrūkimų.
  • Jei tiesiama ant skaldos – tikėtina, kad įtrūkimų nebus, tačiau veikiant dideliam svoriui skalda kai kuriose vietose labiau susislegia, todėl ir asfalte atsiranda nelygumai.
  • Išliejamojo betono pagrindas pats tvirčiausias – ant jo išlietas asfaltas netrūkinėja ir nesusislegia.

Tačiau kas turi daugiausia įtakos asfalto ilgaamžiškumui ir tvirtumui? Tai – asfalto sudedamosios medžiagos, jų kiekis, santykis, tai, ar asfaltbetonio danga yra vienasluoksnė ar dvisluoksnė.

Asfalto priežiūra ir remonto darbai nėra sudėtingi, nereikia viso ploto tiesti iš naujo. Nauju asfaltu galima užpilti tik įtrūkusią dalį ir ją sulyginti bei specialia technika suspausti.

Darbai, reikalaujantys nemažai investicijų

Tikriausiai šis aspektas – nėra staigmena. Tačiau kaip įvertinti darbų kainą?

 • Svarbiausia yra orientuotis pagal objekto lokaciją. Ar ji toli nuo asfaltbetonio gamyklos, kadangi darbams reikalingi du sluoksniai karšto asfalto, kuris turi būti vežamas specialia technika, palaikančia reikiamą (projektinę) jo temperatūrą.
 • Reikėtų pasidomėti, kokia yra asfalto kaina individualioje gamykloje, kiek kainuos smėlis, skalda ir kitos, asfaltavimui reikalingos, medžiagos.
 • Įtakos turi ir tai, ar jau yra patiestas asfalto pagrindas, ar jį reikės paruošti patiems darbininkams, kokio dydžio plotą reikia asfaltuoti, kokia technika tam bus naudojama.
  • Jei plotas nedidelis, tada darbus geriau atlikti su sunkiu klotuvu.
  • Skirtingos technikos pirkimo kainos – išties didelės, todėl techniką žmonės dažnai nuomoja. Tačiau ir nuomos kaštai, siūlomi skirtingų įmonių, labai skiriasi.

Dėl visų aukščiau išvardintų priežasčių, naudinga pasikalbėti su įmonių konsultantais, rangovais, kurie atsakys į darbų kokybės, kainos klausimus.