KELIŲ TIESIMAS

Mūsų įmonėje kelių tiesimas bei projektavimas įgyvendinamas įvairios paskirties keliuose, gatvėse, atliekame net remonto, priežiūros darbus. Kaip ir kelių tiesimas, rekonstrukcijos (įtrūkimai, duobių šalinimas) taip pat reikalauja patikimos įrangos, kokybiškų medžiagų, todėl suremontuoti keliai dar ilgai puikiai atlieka savo funkciją. Siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų, keliuose įrengiamos iškiliosios pėsčiųjų perėjos.

Dirbame su nauja, pažangia asfaltbetonio danga bei jos pritaikymo galimybėmis. Ši danga skirta keliams, kur pravažiuoja didelis, intensyvus srautas transporto priemonių.

Kas sudaro asfaltbetonio dangą? Tai – smėlis, skalda, bitumas ir kiti priedai, kurie užtikrina medžiagos tvirtumą ir plastiškumą. Ši danga labai tvirta, stabili, atspari temperatūros pokyčiams, pasižymi geru sukibimu su transporto priemonių padangomis, todėl kelių tiesimas yra greitas ir kokybiškas. Svarbu, jog dangoje būtų tinkamai parinktas santykinis šių medžiagų kiekis, ypač bitumo, dėl ko kelio danga nebūtų per daug kieta, trūkinėjanti, ar priešingai – labai minkšta.

Kelio tiesimas atliekamas naudojant ir kitas pasirinktas medžiagas: betoną, klinkerį, granito grindinį.

Be tiesiamų kelių, mūsų įmonės komanda taip pat atlieka šiuos darbus:

  • įrengia dviračių takus;
  • įrengia sporto aikštynus;
  • įrengia automobilių stovėjimo aikšteles;
  • kasa gruntą, jį tankina, pakrauna į sunkvežimius ir išveža.

Kelių tiesimo eiga

Kadangi kelią sudaro ne tik pati važiuojamoji dalis, bet ir kelkraštis, pėsčiųjų ar dviračių takai, kelių tiesimas neapsiriboja vien darbu su keliu, į darbų projektą taip pat įtraukiami:

  • apsauginių griovių, bordiūrų, šaligatvių, kelio nuovažų įrengimo planai;
  • grunto, gruntinio vandens lygio ištyrimas;
  • trukdančių kliūčių (medžių, krūmų ir pan.) pašalinimas.

Jei reikia, kelio tiesimas atliekamas nuvedant gruntinį vandenį į netoliese esančius vandens telkinius ar griovius ir paruošiant kelio pagrindą. Esant poreikiui, gali būti įrengiami netgi laikini keliai, kurie kartais reikalingi tiek nuolatinių kelių, gatvių tiesimui, tiek tam tikrų objektų, pastatų projektų įgyvendinimui.