NUOTEKŲ SISTEMOS

Nuotekos

Susiduriantys su nuosavų namų ar įvairių paskirčių pastatų statyba puikiai žino, kokią didelę reikšmę gyvenimo patogumui turi nuotekų sistemos bei kiti inžineriniai tinklai. Sugedus bent vienai sistemai jaučiame nepatogumų, įprasta rutina sutrikdoma iki kol atliekamas remontas. Dėl to svarbu pasirūpinti, kad montavimo darbai būtų vykdomi kokybiškai ir darbą atliktų išmanantys specialistai.

Nuotekų tinklų sistemos tvarkymo etapai

Tam, kad naujos sistemos veiktų tinkamai, prieš jas įsirengiant, svarbu apgalvoti tam tikrus žingsnius:

Pirmiausia, svarbu apsispręsti, kam patikėti šiuos darbus. Gal rekomenduotas meistras ir leis sutaupyti pinigų tam kartui, tačiau niekada nebūsite užtikrintas, ar darbai atlikti išties profesionaliai, o sutrikus normaliai sistemos veiklai, garantiją galima pamiršti, nes jos tiesiog nėra. Kartais net patarus draugams, galima susidurti su neatsakingu asmeniu, kuris negarantuoja darbų kokybės, o jo atliktų darbų nėra galimybės niekur pažiūrėti.

Kalbant apie įmonę yra visai kitaip. Darbai čia atliekami bent kelių profesionalių meistrų, kurie specialia technika gali įvertinti sklypo gruntą, parinkdami geriausią nuotekų sistemos tinklų projektą. Samdant įmonę, galima pamatyti seniau atliktų darbų nuotraukas, brėžinius, išgirsti buvusių klientų atsiliepimus. Šiuo atveju visada suteikiamas tam tikras garantijos laikotarpis, kurio metu suteikiama greita bei profesionali pagalba.

Antra, paruošiamieji darbai. Planuojant inžinerinius tinklus, pravartu atsižvelgti į grunto tyrimų rezultatus, esamų tinklų (jei jie yra) išdėstymą, tuomet specialistai įvertinę galimybes parengia geriausią sprendimą. Jei sklype kol kas nėra visų ar kelių inžinerinių sistemų, meistrai patars jas įrengti kartu. Taip sutaupoma daug laiko, be to, nereikia kitą kartą vėl atlikti kasimo, griovimo darbų. Montuojant viską kartu, inžinieriai pritaiko geriausius sprendimus.

Trečia, reikalinga technika. Dirbant su vienu meistru yra tikimybė, jog jis neturės visos reikalingos technikos, todėl svarbu apgalvoti šį klausimą. Tiesa, yra daug įmonių, kurios nuomoja statybų techniką, tačiau jos pasiėmimu ir pristatymu atgal tenka pasirūpinti patiems.

Įmonės, kurios specializuojasi inžinerijos tinklų įrengimo srityje, yra apsirūpinusios tiek būtina, tiek papildoma technika, suteikiančia galimybę įgyvendinti net ir sudėtingus inžinerinių tinklų įvedimo sprendimus.

Pasirūpinkite ekologija bei savo paties patogumu

Dirbant su savo darbą išmanančia komanda tereikės pasakyti savo pageidavimus, pavyzdžiui, kur planuojate ir norite įrengti tualetą, vonios ir virtuvės patalpas, kurioje pusėje bus santechnika, vamzdžiai. Atsižvelgiant į tai, inžinieriai sudarys reikalingus planus. Taip pat iš anksto pravartu nuspręsti, kur nuotekos bus nukreipiamos: į biologinį valymo įrenginį ar į kanalizacijos talpą. Biologiniai valymo įrenginiai vis labiau populiarėja, kadangi tausoja gamtą, čia išvalytą vandenį galima panaudoti vejos laistymui, automobilio ar kiemo plovimui.

Patikėkite nuotekų sistemos įrengimo darbus išmanantiems specialistams. Sumažinkite alinantiems remontams skiriamas išlaidas ir sutaupykite daug savo brangaus laiko!